Shropshire Council

Town and Parish results - May 4 2017

Total of all votes: 90557

View a breakdown of votes

Abdon and Heath

Visual representation of votes for the Abdon and Heath area
Durnall, Lee () - (54) votes Ireland, Robert William () - (46) votes Lewis, William Barry () - (34) votes Price, Rowland John () - (69) votes Snow, Christopher David () - (47) votes Trim, Gary Lyndon () - (47) votes Yarwood, Christopher David () - (60) votes
List of results for the Abdon and Heath area
Name Party Votes % Outcome
Durnall, Lee 54 15.13% ELECTED
Ireland, Robert William 46 12.89%
Lewis, William Barry 34 9.52%
Price, Rowland John 69 19.33% ELECTED
Snow, Christopher David 47 13.17% ELECTED
Trim, Gary Lyndon 47 13.17% ELECTED
Yarwood, Christopher David 60 16.81% ELECTED
Total votes: 357

Back to top

Acton Burnell

Visual representation of votes for the Acton Burnell area
Ball, Raymond Gareth () - (0) votes Harrison, Paul Stephen () - (0) votes Long, John Rodney () - (0) votes Morgan, Rob () - (0) votes
List of results for the Acton Burnell area
Name Party Votes % Outcome
Ball, Raymond Gareth 0 0% ELECTED
Harrison, Paul Stephen 0 0% ELECTED
Long, John Rodney 0 0% ELECTED
Morgan, Rob 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Adderley

Visual representation of votes for the Adderley area
Cornwall, Catrina () - (0) votes Coulon, Marius Dale () - (0) votes Mycock, Keith Joseph () - (0) votes Nash, Paul Edward () - (0) votes Paterson, Steve () - (0) votes Swindale, Andrew Martin () - (0) votes Wilson, Iain Nicholas () - (0) votes
List of results for the Adderley area
Name Party Votes % Outcome
Cornwall, Catrina 0 0% ELECTED
Coulon, Marius Dale 0 0% ELECTED
Mycock, Keith Joseph 0 0% ELECTED
Nash, Paul Edward 0 0% ELECTED
Paterson, Steve 0 0% ELECTED
Swindale, Andrew Martin 0 0% ELECTED
Wilson, Iain Nicholas 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Alberbury with Cardeston

Visual representation of votes for the Alberbury with Cardeston area
Bourne, Charles Adrian () - (150) votes Carlyle, Betty () - (122) votes Davies, Robert James () - (175) votes Evans, Sophie Jane () - (127) votes Griffiths, Roy Wallett () - (154) votes Kynaston, John Robert () - (200) votes Parry, Daryl Howard () - (143) votes Siese, Patrick Michael Benedict () - (148) votes Stokes, Katie Elizabeth () - (156) votes Tomlins, Michael John () - (183) votes Wilson, Esther Jean () - (192) votes
List of results for the Alberbury with Cardeston area
Name Party Votes % Outcome
Bourne, Charles Adrian 150 8.57% ELECTED
Carlyle, Betty 122 6.97%
Davies, Robert James 175 10% ELECTED
Evans, Sophie Jane 127 7.26%
Griffiths, Roy Wallett 154 8.8% ELECTED
Kynaston, John Robert 200 11.43% ELECTED
Parry, Daryl Howard 143 8.17% ELECTED
Siese, Patrick Michael Benedict 148 8.46% ELECTED
Stokes, Katie Elizabeth 156 8.91% ELECTED
Tomlins, Michael John 183 10.46% ELECTED
Wilson, Esther Jean 192 10.97% ELECTED
Total votes: 1750

Back to top

Albrighton

Visual representation of votes for the Albrighton area
Beechey, David Alan (Independent) - (722) votes Benson, David Andrew (Independent) - (321) votes Dale, David () - (283) votes Griffin, Philip Joseph William () - (257) votes Harrison, Philip Michael () - (410) votes Hickson, Michael Robert () - (387) votes Howat, Linda Joy () - (240) votes Illes, Peter () - (392) votes Kirkland, Sandra () - (346) votes Maguire, Thomas Francis (Independent) - (375) votes Medlyn, Amanda Jane () - (473) votes Nicholls, Christopher John () - (276) votes Pate, Malcolm Gregory () - (681) votes Pitchford, Michael () - (553) votes Pledger, James William Rhys () - (439) votes Pledger, Sylvia Myfanwy () - (396) votes Robinson, Adrian John () - (275) votes Rudman, Christopher () - (434) votes Smith, Rodney John Hamer () - (422) votes Straney, Alexander McConnell () - (326) votes Woodman, Peter Brian () - (616) votes
List of results for the Albrighton area
Name Party Votes % Outcome
Beechey, David Alan Independent 722 8.37% ELECTED
Benson, David Andrew Independent 321 3.72%
Dale, David 283 3.28%
Griffin, Philip Joseph William 257 2.98%
Harrison, Philip Michael 410 4.75% ELECTED
Hickson, Michael Robert 387 4.49% ELECTED
Howat, Linda Joy 240 2.78%
Illes, Peter 392 4.55% ELECTED
Kirkland, Sandra 346 4.01% ELECTED
Maguire, Thomas Francis Independent 375 4.35% ELECTED
Medlyn, Amanda Jane 473 5.48% ELECTED
Nicholls, Christopher John 276 3.2%
Pate, Malcolm Gregory 681 7.9% ELECTED
Pitchford, Michael 553 6.41% ELECTED
Pledger, James William Rhys 439 5.09% ELECTED
Pledger, Sylvia Myfanwy 396 4.59% ELECTED
Robinson, Adrian John 275 3.19%
Rudman, Christopher 434 5.03% ELECTED
Smith, Rodney John Hamer 422 4.89% ELECTED
Straney, Alexander McConnell 326 3.78% ELECTED
Woodman, Peter Brian 616 7.14% ELECTED
Total votes: 8624

Back to top

All Stretton

Visual representation of votes for the All Stretton area
Beagle, Ann Blandford () - (0) votes Dale, Jeremy Joseph Grainger () - (0) votes
List of results for the All Stretton area
Name Party Votes % Outcome
Beagle, Ann Blandford 0 0% ELECTED
Dale, Jeremy Joseph Grainger 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Alveley

Visual representation of votes for the Alveley area
Barker, Pamela Mary () - (316) votes Hall, Jennifer Mary () - (314) votes Jakeman, Isley Denise () - (267) votes Noble, Christopher David () - (309) votes Preece, Angela () - (315) votes Preece, David John () - (263) votes Punchard, Benjamin Alexander () - (234) votes Stanton, Keith Roger () - (319) votes Thompson, Paul Donald () - (211) votes Voysey, Frederick David () - (352) votes
List of results for the Alveley area
Name Party Votes % Outcome
Barker, Pamela Mary 316 10.9% ELECTED
Hall, Jennifer Mary 314 10.83% ELECTED
Jakeman, Isley Denise 267 9.21% ELECTED
Noble, Christopher David 309 10.66% ELECTED
Preece, Angela 315 10.86% ELECTED
Preece, David John 263 9.07% ELECTED
Punchard, Benjamin Alexander 234 8.07% ELECTED
Stanton, Keith Roger 319 11% ELECTED
Thompson, Paul Donald 211 7.28%
Voysey, Frederick David 352 12.14% ELECTED
Total votes: 2900

Back to top

Ashford Carbonell

Visual representation of votes for the Ashford Carbonell area
Bicker-Caarton, Clare Tudor () - (0) votes Bowden, Michael Robert () - (0) votes Hawkins, John Stephen () - (0) votes Thompson, Mike () - (0) votes Tilt, Nicholas Robert () - (0) votes
List of results for the Ashford Carbonell area
Name Party Votes % Outcome
Bicker-Caarton, Clare Tudor 0 0% ELECTED
Bowden, Michael Robert 0 0% ELECTED
Hawkins, John Stephen 0 0% ELECTED
Thompson, Mike 0 0% ELECTED
Tilt, Nicholas Robert 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Astley

Visual representation of votes for the Astley area
Bedell, Edward Samuel Staveley () - (0) votes Cintas, Mark Ian () - (0) votes Galliers, Katy () - (0) votes Lloyd, Kate () - (0) votes Shelley, Robert Alan () - (0) votes
List of results for the Astley area
Name Party Votes % Outcome
Bedell, Edward Samuel Staveley 0 0% ELECTED
Cintas, Mark Ian 0 0% ELECTED
Galliers, Katy 0 0% ELECTED
Lloyd, Kate 0 0% ELECTED
Shelley, Robert Alan 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Astley Abbotts

Visual representation of votes for the Astley Abbotts area
Barratt, Nigel Stephen () - (0) votes Davies, Nigel John () - (0) votes Elcock, Simon John () - (0) votes Fergusson, Sarah Helen () - (0) votes Fielding, Graham () - (0) votes Morris, Susan Mary () - (0) votes Woolley, Richard Hayden () - (0) votes
List of results for the Astley Abbotts area
Name Party Votes % Outcome
Barratt, Nigel Stephen 0 0% ELECTED
Davies, Nigel John 0 0% ELECTED
Elcock, Simon John 0 0% ELECTED
Fergusson, Sarah Helen 0 0% ELECTED
Fielding, Graham 0 0% ELECTED
Morris, Susan Mary 0 0% ELECTED
Woolley, Richard Hayden 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Aston Eyre

Visual representation of votes for the Aston Eyre area
Caine, Christopher Shaun () - (0) votes
List of results for the Aston Eyre area
Name Party Votes % Outcome
Caine, Christopher Shaun 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Atcham

Visual representation of votes for the Atcham area
Caswell, Jacqueline Mary Jayne () - (0) votes Morris, Colin Joseph () - (0) votes Shedden, Sue () - (0) votes Trow, Helen Maria () - (0) votes Wildblood, Colin John () - (0) votes
List of results for the Atcham area
Name Party Votes % Outcome
Caswell, Jacqueline Mary Jayne 0 0% ELECTED
Morris, Colin Joseph 0 0% ELECTED
Shedden, Sue 0 0% ELECTED
Trow, Helen Maria 0 0% ELECTED
Wildblood, Colin John 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Badger

Visual representation of votes for the Badger area
Bond, Geraint Colin () - (0) votes England, Stephen Jack () - (0) votes Lipscombe, Terry () - (0) votes Wakelin, Elizabeth Jane () - (0) votes Wright, Ian David () - (0) votes
List of results for the Badger area
Name Party Votes % Outcome
Bond, Geraint Colin 0 0% ELECTED
England, Stephen Jack 0 0% ELECTED
Lipscombe, Terry 0 0% ELECTED
Wakelin, Elizabeth Jane 0 0% ELECTED
Wright, Ian David 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Barrow

Visual representation of votes for the Barrow area
Churchill, Steven Robert () - (0) votes Downes, Nick () - (0) votes Knott, Philip () - (0) votes Skinner, Anne Lesley () - (0) votes Whiteman, Paul Milner () - (0) votes
List of results for the Barrow area
Name Party Votes % Outcome
Churchill, Steven Robert 0 0% ELECTED
Downes, Nick 0 0% ELECTED
Knott, Philip 0 0% ELECTED
Skinner, Anne Lesley 0 0% ELECTED
Whiteman, Paul Milner 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Baschurch Baschurch Ward

Visual representation of votes for the Baschurch Baschurch Ward area
Carr, Jonathan Charles (Independent) - (236) votes Feltus, Terence Anthony () - (193) votes Jones, Robert John (Federalist Party of the United Kingdom) - (119) votes Leeden, Bernard Gordon () - (280) votes Lloyd, John Howard () - (229) votes McMaster, Linda () - (143) votes Richards, Sarah Toni () - (181) votes Ridgeley, Paul William () - (205) votes Tomlins, Geraldine Mary () - (234) votes Welti, Brian () - (144) votes
List of results for the Baschurch Baschurch Ward area
Name Party Votes % Outcome
Carr, Jonathan Charles Independent 236 12.02% ELECTED
Feltus, Terence Anthony 193 9.83% ELECTED
Jones, Robert John Federalist Party of the United Kingdom 119 6.06%
Leeden, Bernard Gordon 280 14.26% ELECTED
Lloyd, John Howard 229 11.66% ELECTED
McMaster, Linda 143 7.28% ELECTED
Richards, Sarah Toni 181 9.22% ELECTED
Ridgeley, Paul William 205 10.44% ELECTED
Tomlins, Geraldine Mary 234 11.91% ELECTED
Welti, Brian 144 7.33% ELECTED
Total votes: 1964

Back to top

Baschurch Weston Lullingfields Ward

Visual representation of votes for the Baschurch Weston Lullingfields Ward area
Budgen, Anne Patricia Rosamund () - (0) votes Roberts, Edward Roy () - (0) votes Sheldon, Dave () - (0) votes
List of results for the Baschurch Weston Lullingfields Ward area
Name Party Votes % Outcome
Budgen, Anne Patricia Rosamund 0 0% ELECTED
Roberts, Edward Roy 0 0% ELECTED
Sheldon, Dave 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Bayston Hill

Visual representation of votes for the Bayston Hill area
Breeze, John Paul () - (0) votes Clarke, Ted () - (0) votes Jones, Frederick George () - (0) votes Keel, Keith William () - (0) votes Lewis, Teresa () - (0) votes Miles, Robert John () - (0) votes Parkhurst, Alan John () - (0) votes Whittall, Janet Mary () - (0) votes
List of results for the Bayston Hill area
Name Party Votes % Outcome
Breeze, John Paul 0 0% ELECTED
Clarke, Ted 0 0% ELECTED
Jones, Frederick George 0 0% ELECTED
Keel, Keith William 0 0% ELECTED
Lewis, Teresa 0 0% ELECTED
Miles, Robert John 0 0% ELECTED
Parkhurst, Alan John 0 0% ELECTED
Whittall, Janet Mary 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Beckbury

Visual representation of votes for the Beckbury area
Breeze, Max Stuart () - (0) votes Cummings, David Michael () - (0) votes De Courcy, David Robert () - (0) votes Gibbins, Peter Colin () - (0) votes Paice, James Stewart () - (0) votes Steventon, Carl Andrew () - (0) votes Tooth, David Edward () - (0) votes
List of results for the Beckbury area
Name Party Votes % Outcome
Breeze, Max Stuart 0 0% ELECTED
Cummings, David Michael 0 0% ELECTED
De Courcy, David Robert 0 0% ELECTED
Gibbins, Peter Colin 0 0% ELECTED
Paice, James Stewart 0 0% ELECTED
Steventon, Carl Andrew 0 0% ELECTED
Tooth, David Edward 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Berrington

Visual representation of votes for the Berrington area
Bonsey, Claire Marie Sabine () - (0) votes Brayne, William Eric Richard () - (0) votes Hawksworth, Stephen John () - (0) votes Howorth, Mark Francis () - (0) votes Mason, Susan Linda () - (0) votes Picton, Lezley May () - (0) votes Purslow, Richard John () - (0) votes Wild, Claire Margaret () - (0) votes
List of results for the Berrington area
Name Party Votes % Outcome
Bonsey, Claire Marie Sabine 0 0% ELECTED
Brayne, William Eric Richard 0 0% ELECTED
Hawksworth, Stephen John 0 0% ELECTED
Howorth, Mark Francis 0 0% ELECTED
Mason, Susan Linda 0 0% ELECTED
Picton, Lezley May 0 0% ELECTED
Purslow, Richard John 0 0% ELECTED
Wild, Claire Margaret 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Bettws-y-Crwyn

Visual representation of votes for the Bettws-y-Crwyn area
Botwood, Muriel Ann () - (0) votes Britnell, Martin John () - (0) votes Davies, Sheila May () - (0) votes Hughes, Rodger Frank () - (0) votes Richards, Keith Ronald Derrick () - (0) votes Whately, Valerie Ann () - (0) votes Wheeler, Trevor Leslie () - (0) votes
List of results for the Bettws-y-Crwyn area
Name Party Votes % Outcome
Botwood, Muriel Ann 0 0% ELECTED
Britnell, Martin John 0 0% ELECTED
Davies, Sheila May 0 0% ELECTED
Hughes, Rodger Frank 0 0% ELECTED
Richards, Keith Ronald Derrick 0 0% ELECTED
Whately, Valerie Ann 0 0% ELECTED
Wheeler, Trevor Leslie 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Bicton

Visual representation of votes for the Bicton area
Blackmore, Elliott Paul William () - (0) votes Brett, Richard Andrew () - (0) votes Davies, Martin Wayne James () - (0) votes Grennan, Deirdre Josephine () - (0) votes Horan, Wendy Marilyn () - (0) votes Llewellyn, Sue () - (0) votes Maddox, Sally Louise () - (0) votes Mullineux, Jane Letitia () - (0) votes Warren, Roderic Ellis () - (0) votes
List of results for the Bicton area
Name Party Votes % Outcome
Blackmore, Elliott Paul William 0 0% ELECTED
Brett, Richard Andrew 0 0% ELECTED
Davies, Martin Wayne James 0 0% ELECTED
Grennan, Deirdre Josephine 0 0% ELECTED
Horan, Wendy Marilyn 0 0% ELECTED
Llewellyn, Sue 0 0% ELECTED
Maddox, Sally Louise 0 0% ELECTED
Mullineux, Jane Letitia 0 0% ELECTED
Warren, Roderic Ellis 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Billingsley

Visual representation of votes for the Billingsley area
Lane, Howard Wesley () - (0) votes Ravenhill, Peter William () - (0) votes
List of results for the Billingsley area
Name Party Votes % Outcome
Lane, Howard Wesley 0 0% ELECTED
Ravenhill, Peter William 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Bishops Castle

Visual representation of votes for the Bishops Castle area
Bance, Keith Nigel () - (0) votes Carroll, Jane Margaret () - (0) votes Houghton, Ruth Margaret () - (0) votes Magill, Julie Ann () - (0) votes Naiad, Abbie () - (0) votes Perry, Grant Ian () - (0) votes Roberts, Anne Sheila () - (0) votes Whittingham, Frederick Steven () - (0) votes
List of results for the Bishops Castle area
Name Party Votes % Outcome
Bance, Keith Nigel 0 0% ELECTED
Carroll, Jane Margaret 0 0% ELECTED
Houghton, Ruth Margaret 0 0% ELECTED
Magill, Julie Ann 0 0% ELECTED
Naiad, Abbie 0 0% ELECTED
Perry, Grant Ian 0 0% ELECTED
Roberts, Anne Sheila 0 0% ELECTED
Whittingham, Frederick Steven 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Bitterley Bitterley Ward

Visual representation of votes for the Bitterley Bitterley Ward area
Chillingworth, Chris () - (0) votes Gatehouse, John () - (0) votes Holman, Alison Mary () - (0) votes Martin, Peter John () - (0) votes McCamley, Christopher Arthur () - (0) votes Millard, Tony () - (0) votes Osborne, Richard John () - (0) votes Rogers, David William () - (0) votes Watkins, Hubert William John () - (0) votes Wheeler, Katharine Louise () - (0) votes
List of results for the Bitterley Bitterley Ward area
Name Party Votes % Outcome
Chillingworth, Chris 0 0% ELECTED
Gatehouse, John 0 0% ELECTED
Holman, Alison Mary 0 0% ELECTED
Martin, Peter John 0 0% ELECTED
McCamley, Christopher Arthur 0 0% ELECTED
Millard, Tony 0 0% ELECTED
Osborne, Richard John 0 0% ELECTED
Rogers, David William 0 0% ELECTED
Watkins, Hubert William John 0 0% ELECTED
Wheeler, Katharine Louise 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Boningale

Visual representation of votes for the Boningale area
Bennett Casserly, Rebecca Jean () - (0) votes Hill, Pauline () - (0) votes Thomas, John David () - (0) votes
List of results for the Boningale area
Name Party Votes % Outcome
Bennett Casserly, Rebecca Jean 0 0% ELECTED
Hill, Pauline 0 0% ELECTED
Thomas, John David 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Boscobel

Visual representation of votes for the Boscobel area
Hurlstone, Peter John () - (0) votes
List of results for the Boscobel area
Name Party Votes % Outcome
Hurlstone, Peter John 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Bridgnorth Town Castle Ward

Visual representation of votes for the Bridgnorth Town Castle Ward area
Barlow, Sarah () - (0) votes Cooper, David Norman (Liberal Democrats) - (0) votes Davies, Geoffrey Alan () - (0) votes Walden, Cecilia Joan (Independent) - (0) votes
List of results for the Bridgnorth Town Castle Ward area
Name Party Votes % Outcome
Barlow, Sarah 0 0% ELECTED
Cooper, David Norman Liberal Democrats 0 0% ELECTED
Davies, Geoffrey Alan 0 0% ELECTED
Walden, Cecilia Joan Independent 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Bridgnorth Town East Ward

Visual representation of votes for the Bridgnorth Town East Ward area
Hurst-Knight, Rachel Kirstie () - (424) votes Buckley, Julia (Labour) - (433) votes Dyson, Clive Malcolm (Independent) - (411) votes Hinton, Adrian Paul () - (418) votes Whittle, Ronald Anthony () - (516) votes
List of results for the Bridgnorth Town East Ward area
Name Party Votes % Outcome
Hurst-Knight, Rachel Kirstie 424 19.26% ELECTED
Buckley, Julia Labour 433 19.66% ELECTED
Dyson, Clive Malcolm Independent 411 18.66%
Hinton, Adrian Paul 418 18.98% ELECTED
Whittle, Ronald Anthony 516 23.43% ELECTED
Total votes: 2202

Back to top

Bridgnorth Town Morfe Ward

Visual representation of votes for the Bridgnorth Town Morfe Ward area
Fox, Richard Antony (Liberal Democrats) - (329) votes Gittins, James David () - (252) votes Marshall, Edward (Independent) - (316) votes Onions, Jean Edith () - (456) votes Seipel, David Peter (Independent) - (234) votes
List of results for the Bridgnorth Town Morfe Ward area
Name Party Votes % Outcome
Fox, Richard Antony Liberal Democrats 329 20.73% ELECTED
Gittins, James David 252 15.88% ELECTED
Marshall, Edward Independent 316 19.91% ELECTED
Onions, Jean Edith 456 28.73% ELECTED
Seipel, David Peter Independent 234 14.74%
Total votes: 1587

Back to top

Bridgnorth Town West Ward

Visual representation of votes for the Bridgnorth Town West Ward area
Baines, Connie Marguerite () - (369) votes Cooper, Nicola Jayne () - (239) votes Howell, Helen Elizabeth () - (432) votes Lane, Michael John (Labour) - (220) votes Madden, Iris Edith (Independent) - (219) votes Stevens, Sarah Catherine () - (258) votes Whittle-Adams, Geraldine () - (358) votes
List of results for the Bridgnorth Town West Ward area
Name Party Votes % Outcome
Baines, Connie Marguerite 369 17.61% ELECTED
Cooper, Nicola Jayne 239 11.41%
Howell, Helen Elizabeth 432 20.62% ELECTED
Lane, Michael John Labour 220 10.5%
Madden, Iris Edith Independent 219 10.45%
Stevens, Sarah Catherine 258 12.32% ELECTED
Whittle-Adams, Geraldine 358 17.09% ELECTED
Total votes: 2095

Back to top

Broseley Town Broseley Wood Ward

Visual representation of votes for the Broseley Town Broseley Wood Ward area
Goodall, Gavin Nicholas () - (0) votes
List of results for the Broseley Town Broseley Wood Ward area
Name Party Votes % Outcome
Goodall, Gavin Nicholas 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Broseley Town East Ward

Visual representation of votes for the Broseley Town East Ward area
Burton, Mick () - (0) votes Harris, Simon Christopher (Conservative) - (0) votes Maltby, Ann () - (0) votes Pearce, John () - (0) votes Taylor, Alan John (Independent) - (0) votes
List of results for the Broseley Town East Ward area
Name Party Votes % Outcome
Burton, Mick 0 0% ELECTED
Harris, Simon Christopher Conservative 0 0% ELECTED
Maltby, Ann 0 0% ELECTED
Pearce, John 0 0% ELECTED
Taylor, Alan John Independent 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Broseley Town West Ward

Visual representation of votes for the Broseley Town West Ward area
Bould, Douglas James (Independent) - (163) votes Childs, Roy () - (400) votes Garbett, Lynda Maureen () - (260) votes Singh-Mohr, Tarlochen () - (186) votes West, Ian Edward () - (192) votes Garbett, Michael Clark () - (231) votes
List of results for the Broseley Town West Ward area
Name Party Votes % Outcome
Bould, Douglas James Independent 163 11.38%
Childs, Roy 400 27.93% ELECTED
Garbett, Lynda Maureen 260 18.16% ELECTED
Singh-Mohr, Tarlochen 186 12.99%
West, Ian Edward 192 13.41% ELECTED
Garbett, Michael Clark 231 16.13% ELECTED
Total votes: 1432

Back to top

Bucknell

Visual representation of votes for the Bucknell area
Cullimore, Duncan Trevor () - (115) votes Davies, Carol Ann () - (271) votes Davies, William Ireland () - (153) votes Edwards, Nicola Jane () - (184) votes Jones, Stacie Louise () - (141) votes Kemp, Jonathan Walton Manfred () - (144) votes Logan, William James () - (102) votes Owen, Ian Michael () - (162) votes
List of results for the Bucknell area
Name Party Votes % Outcome
Cullimore, Duncan Trevor 115 9.04% ELECTED
Davies, Carol Ann 271 21.31% ELECTED
Davies, William Ireland 153 12.03% ELECTED
Edwards, Nicola Jane 184 14.47% ELECTED
Jones, Stacie Louise 141 11.08% ELECTED
Kemp, Jonathan Walton Manfred 144 11.32% ELECTED
Logan, William James 102 8.02%
Owen, Ian Michael 162 12.74% ELECTED
Total votes: 1272

Back to top

Buildwas

Visual representation of votes for the Buildwas area
Grainger, Susan Jill () - (0) votes Heath, John Edward () - (0) votes Meads, Christopher Douglas () - (0) votes Morgan, Vernon () - (0) votes Pratt, Lorraine Anne () - (0) votes Ratcliffe, Stuart Rodney () - (0) votes Wilcox, Robert David () - (0) votes
List of results for the Buildwas area
Name Party Votes % Outcome
Grainger, Susan Jill 0 0% ELECTED
Heath, John Edward 0 0% ELECTED
Meads, Christopher Douglas 0 0% ELECTED
Morgan, Vernon 0 0% ELECTED
Pratt, Lorraine Anne 0 0% ELECTED
Ratcliffe, Stuart Rodney 0 0% ELECTED
Wilcox, Robert David 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Burford

Visual representation of votes for the Burford area
Earp, Anthony Thomas () - (0) votes Griffiths, Keith John () - (0) votes Morris, Thomas Raymond () - (0) votes Thomas, Alan William () - (0) votes Thomas, Elizabeth Jennifer Frayling () - (0) votes Thomas, Roger Lionel () - (0) votes Webb, Sheila Mary () - (0) votes
List of results for the Burford area
Name Party Votes % Outcome
Earp, Anthony Thomas 0 0% ELECTED
Griffiths, Keith John 0 0% ELECTED
Morris, Thomas Raymond 0 0% ELECTED
Thomas, Alan William 0 0% ELECTED
Thomas, Elizabeth Jennifer Frayling 0 0% ELECTED
Thomas, Roger Lionel 0 0% ELECTED
Webb, Sheila Mary 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Burwarton

Visual representation of votes for the Burwarton area
Jarvis, Robin Edward (Independent) - (0) votes Steele, Mark Anthony () - (0) votes
List of results for the Burwarton area
Name Party Votes % Outcome
Jarvis, Robin Edward Independent 0 0% ELECTED
Steele, Mark Anthony 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Cardington

Visual representation of votes for the Cardington area
Barker, Timothy Guy () - (133) votes Davies, John Roy () - (120) votes Maydew, Christopher John () - (104) votes McMillan, John Rutherford () - (129) votes Norris, James Thomas Richard () - (121) votes Pennington, Steven Robert () - (144) votes Roberts, Andrew John () - (58) votes Rogers, Victoria Elizabeth () - (120) votes Seabury, Andrew John () - (119) votes Tonks, Clive Edward () - (142) votes
List of results for the Cardington area
Name Party Votes % Outcome
Barker, Timothy Guy 133 11.18% ELECTED
Davies, John Roy 120 10.08% ELECTED
Maydew, Christopher John 104 8.74% ELECTED
McMillan, John Rutherford 129 10.84% ELECTED
Norris, James Thomas Richard 121 10.17% ELECTED
Pennington, Steven Robert 144 12.1% ELECTED
Roberts, Andrew John 58 4.87%
Rogers, Victoria Elizabeth 120 10.08% ELECTED
Seabury, Andrew John 119 10% ELECTED
Tonks, Clive Edward 142 11.93% ELECTED
Total votes: 1190

Back to top

Caynham Clee Ward

Visual representation of votes for the Caynham Clee Ward area
Boden, Sean () - (0) votes Cummings, George Harvey () - (0) votes Loman-Brown, Ian Leslie () - (0) votes Pryor, Tony () - (0) votes Wyke, Kate () - (0) votes
List of results for the Caynham Clee Ward area
Name Party Votes % Outcome
Boden, Sean 0 0% ELECTED
Cummings, George Harvey 0 0% ELECTED
Loman-Brown, Ian Leslie 0 0% ELECTED
Pryor, Tony 0 0% ELECTED
Wyke, Kate 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Caynham Knowbury Ward

Visual representation of votes for the Caynham Knowbury Ward area
Ashford, Barbara () - (0) votes Galbraith, Malcolm Gordon () - (0) votes Jones, Helen Margaret () - (0) votes Lowe, Sarah Louise () - (0) votes Williams, George Henry () - (0) votes
List of results for the Caynham Knowbury Ward area
Name Party Votes % Outcome
Ashford, Barbara 0 0% ELECTED
Galbraith, Malcolm Gordon 0 0% ELECTED
Jones, Helen Margaret 0 0% ELECTED
Lowe, Sarah Louise 0 0% ELECTED
Williams, George Henry 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Chelmarsh

Visual representation of votes for the Chelmarsh area
Bebb, Richard Adrian () - (123) votes Cadwallader, Angela Joan () - (125) votes Davies, Albert Edward Ifor () - (71) votes Garrett, David () - (86) votes Taylor, Rikki Thomas () - (56) votes Thomas, Philip () - (84) votes Williams, Michael Thomas Alexander () - (97) votes Woods, Richard John () - (87) votes
List of results for the Chelmarsh area
Name Party Votes % Outcome
Bebb, Richard Adrian 123 16.87% ELECTED
Cadwallader, Angela Joan 125 17.15% ELECTED
Davies, Albert Edward Ifor 71 9.74% ELECTED
Garrett, David 86 11.8% ELECTED
Taylor, Rikki Thomas 56 7.68%
Thomas, Philip 84 11.52% ELECTED
Williams, Michael Thomas Alexander 97 13.31% ELECTED
Woods, Richard John 87 11.93% ELECTED
Total votes: 729

Back to top

Cheswardine

Visual representation of votes for the Cheswardine area
Cox, Stephen Ian () - (0) votes Faulkner, David Michael () - (0) votes Stallard, Sharon () - (0) votes Stanley, Andrew John () - (0) votes Taylor, Peter Joseph () - (0) votes Thomson, Thomas Andrew () - (0) votes
List of results for the Cheswardine area
Name Party Votes % Outcome
Cox, Stephen Ian 0 0% ELECTED
Faulkner, David Michael 0 0% ELECTED
Stallard, Sharon 0 0% ELECTED
Stanley, Andrew John 0 0% ELECTED
Taylor, Peter Joseph 0 0% ELECTED
Thomson, Thomas Andrew 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Chetton

Visual representation of votes for the Chetton area
Bayliss, Susanna Louise () - (0) votes Clarke, Mark Reginald () - (0) votes Crawford Clarke, Edward William () - (0) votes Dunn, Jonathan () - (0) votes Fox, Richard Andrew () - (0) votes Maiklem, Tony () - (0) votes Mottershead, James David () - (0) votes Pearce, Debbie Louise () - (0) votes White, Justin Paul () - (0) votes
List of results for the Chetton area
Name Party Votes % Outcome
Bayliss, Susanna Louise 0 0% ELECTED
Clarke, Mark Reginald 0 0% ELECTED
Crawford Clarke, Edward William 0 0% ELECTED
Dunn, Jonathan 0 0% ELECTED
Fox, Richard Andrew 0 0% ELECTED
Maiklem, Tony 0 0% ELECTED
Mottershead, James David 0 0% ELECTED
Pearce, Debbie Louise 0 0% ELECTED
White, Justin Paul 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Childs Ercall

Visual representation of votes for the Childs Ercall area
Barge, Richard () - (0) votes Clifton, Peter Arthur () - (0) votes Connolly, Karen Ann () - (0) votes Doig, David Graham () - (0) votes Luscombe, John Howard () - (0) votes Managh, Barbara Joan () - (0) votes Sale, Bernard Christopher () - (0) votes Sanbrook, Leonard () - (0) votes
List of results for the Childs Ercall area
Name Party Votes % Outcome
Barge, Richard 0 0% ELECTED
Clifton, Peter Arthur 0 0% ELECTED
Connolly, Karen Ann 0 0% ELECTED
Doig, David Graham 0 0% ELECTED
Luscombe, John Howard 0 0% ELECTED
Managh, Barbara Joan 0 0% ELECTED
Sale, Bernard Christopher 0 0% ELECTED
Sanbrook, Leonard 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Chirbury with Brompton Brompton and Rhiston Ward

Visual representation of votes for the Chirbury with Brompton Brompton and Rhiston Ward area
Beddoes, Gemma Louise () - (0) votes
List of results for the Chirbury with Brompton Brompton and Rhiston Ward area
Name Party Votes % Outcome
Beddoes, Gemma Louise 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Chirbury with Brompton Chirbury Ward

Visual representation of votes for the Chirbury with Brompton Chirbury Ward area
Brown, Nigel Peter Moncrieff () - (0) votes Kidd, Heather Mary (Liberal Democrats) - (0) votes Sheppard, Anthony Patrick () - (0) votes Williams, Martin () - (0) votes
List of results for the Chirbury with Brompton Chirbury Ward area
Name Party Votes % Outcome
Brown, Nigel Peter Moncrieff 0 0% ELECTED
Kidd, Heather Mary Liberal Democrats 0 0% ELECTED
Sheppard, Anthony Patrick 0 0% ELECTED
Williams, Martin 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Chirbury with Brompton Marton Ward

Visual representation of votes for the Chirbury with Brompton Marton Ward area
Bevan, Felicity Anne () - (0) votes Jenkins, Maureen () - (0) votes Thomas, Heather Heulwen () - (0) votes
List of results for the Chirbury with Brompton Marton Ward area
Name Party Votes % Outcome
Bevan, Felicity Anne 0 0% ELECTED
Jenkins, Maureen 0 0% ELECTED
Thomas, Heather Heulwen 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Chirbury with Brompton Middleton Ward

Visual representation of votes for the Chirbury with Brompton Middleton Ward area
Asquith, Til () - (0) votes Venis, Heather Valma () - (0) votes
List of results for the Chirbury with Brompton Middleton Ward area
Name Party Votes % Outcome
Asquith, Til 0 0% ELECTED
Venis, Heather Valma 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Church Preen

Visual representation of votes for the Church Preen area
Morris, Martin William () - (33) votes Pugh, Kenneth Leonard James () - (31) votes Wheeler, Leon Farrand () - (15) votes
List of results for the Church Preen area
Name Party Votes % Outcome
Morris, Martin William 33 41.77% ELECTED
Pugh, Kenneth Leonard James 31 39.24% ELECTED
Wheeler, Leon Farrand 15 18.99%
Total votes: 79

Back to top

Church Pulverbatch

Visual representation of votes for the Church Pulverbatch area
Clarkson, Richard John () - (74) votes Conde, John Robert () - (127) votes Gallagher, Jane Amanda () - (64) votes Higgins, William Henry () - (92) votes Perkins, Timothy Christopher George () - (98) votes Taylor, David Alan () - (112) votes Taylor, Paul Michael () - (94) votes Whitley, Penelope Ann () - (83) votes
List of results for the Church Pulverbatch area
Name Party Votes % Outcome
Clarkson, Richard John 74 9.95% ELECTED
Conde, John Robert 127 17.07% ELECTED
Gallagher, Jane Amanda 64 8.6%
Higgins, William Henry 92 12.37% ELECTED
Perkins, Timothy Christopher George 98 13.17% ELECTED
Taylor, David Alan 112 15.05% ELECTED
Taylor, Paul Michael 94 12.63% ELECTED
Whitley, Penelope Ann 83 11.16% ELECTED
Total votes: 744

Back to top

Church Stretton Town All Stretton Ward

Visual representation of votes for the Church Stretton Town All Stretton Ward area
Baker, Helen Sandra () - (0) votes Hickman, Richard Inglis Free () - (0) votes
List of results for the Church Stretton Town All Stretton Ward area
Name Party Votes % Outcome
Baker, Helen Sandra 0 0% ELECTED
Hickman, Richard Inglis Free 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Church Stretton Town Little Stretton

Visual representation of votes for the Church Stretton Town Little Stretton area
Walker, Michael () - (0) votes
List of results for the Church Stretton Town Little Stretton area
Name Party Votes % Outcome
Walker, Michael 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Church Stretton Town North Ward

Visual representation of votes for the Church Stretton Town North Ward area
Braid, George Michael Charles () - (339) votes Roberts, Eileen () - (476) votes Welch, Robert Douglas () - (474) votes Wilks, David Noel () - (309) votes Williams, Andrew Emlyn () - (268) votes
List of results for the Church Stretton Town North Ward area
Name Party Votes % Outcome
Braid, George Michael Charles 339 18.17% ELECTED
Roberts, Eileen 476 25.51% ELECTED
Welch, Robert Douglas 474 25.4% ELECTED
Wilks, David Noel 309 16.56% ELECTED
Williams, Andrew Emlyn 268 14.36%
Total votes: 1866

Back to top

Church Stretton Town South Ward

Visual representation of votes for the Church Stretton Town South Ward area
Bugiel, Michael Anthony () - (327) votes Chapman, Lee () - (419) votes Claytonsmith, Mary () - (313) votes Luff, Hilary Mary () - (328) votes Morris, Mark Edward Ernest () - (368) votes Relph, Snowden Peter () - (227) votes
List of results for the Church Stretton Town South Ward area
Name Party Votes % Outcome
Bugiel, Michael Anthony 327 16.5% ELECTED
Chapman, Lee 419 21.14% ELECTED
Claytonsmith, Mary 313 15.79% ELECTED
Luff, Hilary Mary 328 16.55% ELECTED
Morris, Mark Edward Ernest 368 18.57% ELECTED
Relph, Snowden Peter 227 11.45%
Total votes: 1982

Back to top

Claverley

Visual representation of votes for the Claverley area
Beaman, Sally Anne () - (0) votes Caswell, John Richard () - (0) votes Cook, David Andrew () - (0) votes Cotham, Richard John () - (0) votes Cowie, David Stewart () - (0) votes Dungar, Caroline Grace () - (0) votes Edwards, Mark Jonathon () - (0) votes Hill, Martin Paul () - (0) votes Lawrence, Scott James () - (0) votes Marsh, Janet Claire () - (0) votes Parr, Roderick Stephen () - (0) votes Patel, Lalita () - (0) votes
List of results for the Claverley area
Name Party Votes % Outcome
Beaman, Sally Anne 0 0% ELECTED
Caswell, John Richard 0 0% ELECTED
Cook, David Andrew 0 0% ELECTED
Cotham, Richard John 0 0% ELECTED
Cowie, David Stewart 0 0% ELECTED
Dungar, Caroline Grace 0 0% ELECTED
Edwards, Mark Jonathon 0 0% ELECTED
Hill, Martin Paul 0 0% ELECTED
Lawrence, Scott James 0 0% ELECTED
Marsh, Janet Claire 0 0% ELECTED
Parr, Roderick Stephen 0 0% ELECTED
Patel, Lalita 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Clee St Margaret

Visual representation of votes for the Clee St Margaret area
Day, Bob () - (0) votes Hardingham, Mike () - (0) votes Heighway, John Douglas () - (0) votes Matthews, Victoria Anne () - (0) votes Osler, Tamsin Serena () - (0) votes Palmer, David Ian () - (0) votes Pearson, Shalynn () - (0) votes
List of results for the Clee St Margaret area
Name Party Votes % Outcome
Day, Bob 0 0% ELECTED
Hardingham, Mike 0 0% ELECTED
Heighway, John Douglas 0 0% ELECTED
Matthews, Victoria Anne 0 0% ELECTED
Osler, Tamsin Serena 0 0% ELECTED
Palmer, David Ian 0 0% ELECTED
Pearson, Shalynn 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Cleobury Mortimer

Visual representation of votes for the Cleobury Mortimer area
Bodenham, Jon () - (0) votes Brown, Deborah Gail () - (0) votes French, Paul Patrick Robinson () - (0) votes Goold, Andrew Timothy () - (0) votes Hainsworth, Geoffrey Osmond () - (0) votes Kirkby, Toby George Denniss () - (0) votes Thorogood, Sean Alan Simon (Independent) - (0) votes
List of results for the Cleobury Mortimer area
Name Party Votes % Outcome
Bodenham, Jon 0 0% ELECTED
Brown, Deborah Gail 0 0% ELECTED
French, Paul Patrick Robinson 0 0% ELECTED
Goold, Andrew Timothy 0 0% ELECTED
Hainsworth, Geoffrey Osmond 0 0% ELECTED
Kirkby, Toby George Denniss 0 0% ELECTED
Thorogood, Sean Alan Simon Independent 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Cleobury North

Visual representation of votes for the Cleobury North area
Atkinson, Lucy Anne () - (0) votes
List of results for the Cleobury North area
Name Party Votes % Outcome
Atkinson, Lucy Anne 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Clive

Visual representation of votes for the Clive area
Bentham, Kate Victoria () - (0) votes Bryant-Griffiths, Caia Victoria Reeve () - (0) votes Gillings, Philip Edmund () - (0) votes Godfrey-White, Graham Charles () - (0) votes Harrison, Ann () - (0) votes Jinks, Jon () - (0) votes Page, Adam Clive () - (0) votes Slark, Peter William () - (0) votes
List of results for the Clive area
Name Party Votes % Outcome
Bentham, Kate Victoria 0 0% ELECTED
Bryant-Griffiths, Caia Victoria Reeve 0 0% ELECTED
Gillings, Philip Edmund 0 0% ELECTED
Godfrey-White, Graham Charles 0 0% ELECTED
Harrison, Ann 0 0% ELECTED
Jinks, Jon 0 0% ELECTED
Page, Adam Clive 0 0% ELECTED
Slark, Peter William 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Clun Town with Chapel Lawn Clun Ward

Visual representation of votes for the Clun Town with Chapel Lawn Clun Ward area
Angell, Brian William (Independent) - (227) votes Butt, Victoria Winifred () - (181) votes Davies, Ryan John () - (313) votes Donaldson, Matthew () - (229) votes Hurcombe, Linda Jane () - (186) votes Limond, John Michael Toby Clifford () - (333) votes McVicar, James Bruce () - (157) votes Rourke, Rosemary Margaret Teresa () - (129) votes
List of results for the Clun Town with Chapel Lawn Clun Ward area
Name Party Votes % Outcome
Angell, Brian William Independent 227 12.93% ELECTED
Butt, Victoria Winifred 181 10.31% ELECTED
Davies, Ryan John 313 17.83% ELECTED
Donaldson, Matthew 229 13.05% ELECTED
Hurcombe, Linda Jane 186 10.6% ELECTED
Limond, John Michael Toby Clifford 333 18.97% ELECTED
McVicar, James Bruce 157 8.95% ELECTED
Rourke, Rosemary Margaret Teresa 129 7.35%
Total votes: 1755

Back to top

Clunbury

Visual representation of votes for the Clunbury area
Bailey, Karl Georges Jean-Jacques () - (0) votes Croxton, John Heber () - (0) votes Davis, Michael Ian () - (0) votes Harding, Pat () - (0) votes Hill, David Charles () - (0) votes Hoskins, John Anthony () - (0) votes Jones, Michael Gilbert () - (0) votes Lewis, Lucy Sally Elizabeth () - (0) votes Morgan, Sandra Annabelle () - (0) votes
List of results for the Clunbury area
Name Party Votes % Outcome
Bailey, Karl Georges Jean-Jacques 0 0% ELECTED
Croxton, John Heber 0 0% ELECTED
Davis, Michael Ian 0 0% ELECTED
Harding, Pat 0 0% ELECTED
Hill, David Charles 0 0% ELECTED
Hoskins, John Anthony 0 0% ELECTED
Jones, Michael Gilbert 0 0% ELECTED
Lewis, Lucy Sally Elizabeth 0 0% ELECTED
Morgan, Sandra Annabelle 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Clungunford

Visual representation of votes for the Clungunford area
Arbery, Keith Christopher () - (0) votes Bason, Mary Elizabeth () - (0) votes Chapman, David Michael () - (0) votes Elliott, Martin John () - (0) votes Roberts, Jonathan Howard () - (0) votes Rollason, Robert Neville () - (0) votes Rooney, Maureen () - (0) votes Tucker, Mike () - (0) votes
List of results for the Clungunford area
Name Party Votes % Outcome
Arbery, Keith Christopher 0 0% ELECTED
Bason, Mary Elizabeth 0 0% ELECTED
Chapman, David Michael 0 0% ELECTED
Elliott, Martin John 0 0% ELECTED
Roberts, Jonathan Howard 0 0% ELECTED
Rollason, Robert Neville 0 0% ELECTED
Rooney, Maureen 0 0% ELECTED
Tucker, Mike 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Cockshutt-cum-Petton Parish Cockshutt Ward

Visual representation of votes for the Cockshutt-cum-Petton Parish Cockshutt Ward area
Cooling, John Graham () - (0) votes Dean, Julie Elizabeth () - (0) votes Morris, Ian () - (0) votes
List of results for the Cockshutt-cum-Petton Parish Cockshutt Ward area
Name Party Votes % Outcome
Cooling, John Graham 0 0% ELECTED
Dean, Julie Elizabeth 0 0% ELECTED
Morris, Ian 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Cockshutt-cum-Petton Parish Petton Ward

Visual representation of votes for the Cockshutt-cum-Petton Parish Petton Ward area
Baumgartl, Linda Sharon () - (0) votes
List of results for the Cockshutt-cum-Petton Parish Petton Ward area
Name Party Votes % Outcome
Baumgartl, Linda Sharon 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Colebatch

Visual representation of votes for the Colebatch area
Baccanello, Yvonne Theresa () - (0) votes Beamond, Sue () - (0) votes
List of results for the Colebatch area
Name Party Votes % Outcome
Baccanello, Yvonne Theresa 0 0% ELECTED
Beamond, Sue 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Condover Parish Condover Ward

Visual representation of votes for the Condover Parish Condover Ward area
Farrow, Rob () - (0) votes Gore, Peter Robert () - (0) votes Lane, David () - (0) votes
List of results for the Condover Parish Condover Ward area
Name Party Votes % Outcome
Farrow, Rob 0 0% ELECTED
Gore, Peter Robert 0 0% ELECTED
Lane, David 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Condover Parish Dorrington Ward

Visual representation of votes for the Condover Parish Dorrington Ward area
Harris, Kate Anne () - (0) votes King, Kate () - (0) votes Marvin, Edward Whitaker () - (0) votes Morris, Richard Doubble () - (0) votes
List of results for the Condover Parish Dorrington Ward area
Name Party Votes % Outcome
Harris, Kate Anne 0 0% ELECTED
King, Kate 0 0% ELECTED
Marvin, Edward Whitaker 0 0% ELECTED
Morris, Richard Doubble 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Condover Parish Ryton Ward

Visual representation of votes for the Condover Parish Ryton Ward area
Mackay, Susan Edna () - (0) votes
List of results for the Condover Parish Ryton Ward area
Name Party Votes % Outcome
Mackay, Susan Edna 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Condover Parish Stapleton Ward

Visual representation of votes for the Condover Parish Stapleton Ward area
Ashton, Thomas David () - (38) votes Gill, Beverley Lynne () - (52) votes Gill, Suzanne Mary () - (66) votes
List of results for the Condover Parish Stapleton Ward area
Name Party Votes % Outcome
Ashton, Thomas David 38 24.36%
Gill, Beverley Lynne 52 33.33% ELECTED
Gill, Suzanne Mary 66 42.31% ELECTED
Total votes: 156

Back to top

Coreley

Visual representation of votes for the Coreley area
Bywater, Leslie Alfred () - (0) votes Hammond, Marjorie () - (0) votes Romeo, Vincent Robert () - (0) votes Smith, Ian Maurice () - (0) votes Sylvester, Katherine Anne () - (0) votes Thomas, Sandra Elizabeth Jane () - (0) votes Williams, Jill () - (0) votes
List of results for the Coreley area
Name Party Votes % Outcome
Bywater, Leslie Alfred 0 0% ELECTED
Hammond, Marjorie 0 0% ELECTED
Romeo, Vincent Robert 0 0% ELECTED
Smith, Ian Maurice 0 0% ELECTED
Sylvester, Katherine Anne 0 0% ELECTED
Thomas, Sandra Elizabeth Jane 0 0% ELECTED
Williams, Jill 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Cound

Visual representation of votes for the Cound area
Clutterbuck, Linda Elaine () - (0) votes Green, Sarah Josephine () - (0) votes Hall, John Anthony () - (0) votes James, Simon () - (0) votes Nicholls, Gillian Ann () - (0) votes Roberts, Tim (Independent) - (0) votes Sartain, Rex Philip () - (0) votes Scott, Simon David () - (0) votes Smith, Mervyn Austin () - (0) votes
List of results for the Cound area
Name Party Votes % Outcome
Clutterbuck, Linda Elaine 0 0% ELECTED
Green, Sarah Josephine 0 0% ELECTED
Hall, John Anthony 0 0% ELECTED
James, Simon 0 0% ELECTED
Nicholls, Gillian Ann 0 0% ELECTED
Roberts, Tim Independent 0 0% ELECTED
Sartain, Rex Philip 0 0% ELECTED
Scott, Simon David 0 0% ELECTED
Smith, Mervyn Austin 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Craven Arms

Visual representation of votes for the Craven Arms area
Banks, Doretta Anne () - (0) votes Conway, Roger Passmore () - (0) votes Evans, David William () - (0) votes Mills, David John () - (0) votes Rao, Asif () - (0) votes Stephens, Neville Percy () - (0) votes Trafford, Mark John () - (0) votes Willetts, Tony () - (0) votes
List of results for the Craven Arms area
Name Party Votes % Outcome
Banks, Doretta Anne 0 0% ELECTED
Conway, Roger Passmore 0 0% ELECTED
Evans, David William 0 0% ELECTED
Mills, David John 0 0% ELECTED
Rao, Asif 0 0% ELECTED
Stephens, Neville Percy 0 0% ELECTED
Trafford, Mark John 0 0% ELECTED
Willetts, Tony 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Cressage

Visual representation of votes for the Cressage area
Bott, Shaun Leslie () - (0) votes Esp, Richard John () - (0) votes Quenby, David Charles () - (0) votes Tipper, Richard David () - (0) votes
List of results for the Cressage area
Name Party Votes % Outcome
Bott, Shaun Leslie 0 0% ELECTED
Esp, Richard John 0 0% ELECTED
Quenby, David Charles 0 0% ELECTED
Tipper, Richard David 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Culmington

Visual representation of votes for the Culmington area
Alderson, Ian Francis () - (0) votes Holland, Mary Elizabeth () - (0) votes Norton, Jennifer Ann () - (0) votes Pike, Andrew Richard () - (0) votes Seabrook, Matt () - (0) votes Steele, Ian Michael () - (0) votes Turley, Joanne Susan () - (0) votes Turley, John Henry David () - (0) votes Watts, Jacqueline Marie () - (0) votes
List of results for the Culmington area
Name Party Votes % Outcome
Alderson, Ian Francis 0 0% ELECTED
Holland, Mary Elizabeth 0 0% ELECTED
Norton, Jennifer Ann 0 0% ELECTED
Pike, Andrew Richard 0 0% ELECTED
Seabrook, Matt 0 0% ELECTED
Steele, Ian Michael 0 0% ELECTED
Turley, Joanne Susan 0 0% ELECTED
Turley, John Henry David 0 0% ELECTED
Watts, Jacqueline Marie 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Deuxhill

Visual representation of votes for the Deuxhill area
Yates, Sally Jane () - (0) votes
List of results for the Deuxhill area
Name Party Votes % Outcome
Yates, Sally Jane 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Diddlebury

Visual representation of votes for the Diddlebury area
Hedgley, David () - (0) votes O'Boyle, Tom () - (0) votes Povall, Robert Ernest () - (0) votes Povall, Stephen Richard () - (0) votes Thomas, John Mervyn () - (0) votes Thomas, Selina Jane () - (0) votes Watson, Amie Jessica () - (0) votes Woodhouse, Michael Frederick Laurent () - (0) votes Worthington, Kath () - (0) votes
List of results for the Diddlebury area
Name Party Votes % Outcome
Hedgley, David 0 0% ELECTED
O'Boyle, Tom 0 0% ELECTED
Povall, Robert Ernest 0 0% ELECTED
Povall, Stephen Richard 0 0% ELECTED
Thomas, John Mervyn 0 0% ELECTED
Thomas, Selina Jane 0 0% ELECTED
Watson, Amie Jessica 0 0% ELECTED
Woodhouse, Michael Frederick Laurent 0 0% ELECTED
Worthington, Kath 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ditton Priors

Visual representation of votes for the Ditton Priors area
Barker, Christopher Adrian () - (0) votes Collingridge, Jenny () - (0) votes Howells, Stephen George () - (0) votes Jones, Andrew () - (0) votes Lowe, David Michael () - (0) votes Mathews, Elizabeth Anne () - (0) votes Mottershead, James David () - (0) votes Smith, John William Victor () - (0) votes
List of results for the Ditton Priors area
Name Party Votes % Outcome
Barker, Christopher Adrian 0 0% ELECTED
Collingridge, Jenny 0 0% ELECTED
Howells, Stephen George 0 0% ELECTED
Jones, Andrew 0 0% ELECTED
Lowe, David Michael 0 0% ELECTED
Mathews, Elizabeth Anne 0 0% ELECTED
Mottershead, James David 0 0% ELECTED
Smith, John William Victor 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Donington

Visual representation of votes for the Donington area
Beechey, David Alan (Independent) - (0) votes Hickman, Donald () - (0) votes Jones, Christine Elizabeth () - (0) votes Kirton, Edward Hugh () - (0) votes Thompson, Peter George () - (0) votes White, Malcolm Bert () - (0) votes Willliams, David John () - (0) votes Wilson, Christopher Paul () - (0) votes Williams, David John () - (0) votes
List of results for the Donington area
Name Party Votes % Outcome
Beechey, David Alan Independent 0 0% ELECTED
Hickman, Donald 0 0% ELECTED
Jones, Christine Elizabeth 0 0% ELECTED
Kirton, Edward Hugh 0 0% ELECTED
Thompson, Peter George 0 0% ELECTED
White, Malcolm Bert 0 0% ELECTED
Willliams, David John 0 0% ELECTED
Wilson, Christopher Paul 0 0% ELECTED
Williams, David John 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Eardington

Visual representation of votes for the Eardington area
Gavan, Graham William () - (0) votes Hollyhead, David () - (0) votes Williams, George Brian () - (0) votes Williams, Peter James David () - (0) votes
List of results for the Eardington area
Name Party Votes % Outcome
Gavan, Graham William 0 0% ELECTED
Hollyhead, David 0 0% ELECTED
Williams, George Brian 0 0% ELECTED
Williams, Peter James David 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Easton-Under-Heywood

Visual representation of votes for the Easton-Under-Heywood area
Jones, Steven Charles () - (0) votes Madeley, Tony () - (0) votes Pugh, Robert Colin () - (0) votes
List of results for the Easton-Under-Heywood area
Name Party Votes % Outcome
Jones, Steven Charles 0 0% ELECTED
Madeley, Tony 0 0% ELECTED
Pugh, Robert Colin 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ellesmere Rural (Dudleston Heath Ward)

Visual representation of votes for the Ellesmere Rural (Dudleston Heath Ward) area
Gargiulo, Janet May () - (0) votes Ward, Ian Charles () - (0) votes
List of results for the Ellesmere Rural (Dudleston Heath Ward) area
Name Party Votes % Outcome
Gargiulo, Janet May 0 0% ELECTED
Ward, Ian Charles 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ellesmere Rural (Dudleston Ward)

Visual representation of votes for the Ellesmere Rural (Dudleston Ward) area
Baker, John Stanley () - (0) votes Clubbe, Patricia Anne () - (0) votes Egerton, Kay Elaine () - (0) votes Follington, Kim () - (0) votes
List of results for the Ellesmere Rural (Dudleston Ward) area
Name Party Votes % Outcome
Baker, John Stanley 0 0% ELECTED
Clubbe, Patricia Anne 0 0% ELECTED
Egerton, Kay Elaine 0 0% ELECTED
Follington, Kim 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ellesmere Rural (Tetchill Ward)

Visual representation of votes for the Ellesmere Rural (Tetchill Ward) area
Dyke, Graham Anthony () - (0) votes
List of results for the Ellesmere Rural (Tetchill Ward) area
Name Party Votes % Outcome
Dyke, Graham Anthony 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ellesmere Rural (Welsh Frankton)

Visual representation of votes for the Ellesmere Rural (Welsh Frankton) area
Palmer, Sandy () - (0) votes
List of results for the Ellesmere Rural (Welsh Frankton) area
Name Party Votes % Outcome
Palmer, Sandy 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ellesmere Town

Visual representation of votes for the Ellesmere Town area
Clayton, Jennifer Elizabeth () - (0) votes Elner, Geoff (Independent) - (0) votes Frost, Jack () - (0) votes Goulbourne, Paul Joseph () - (0) votes Hartley, Charles Ryan () - (0) votes Peers, Elizabeth () - (0) votes Ward, Ian Charles () - (0) votes Williams, Judith Mary () - (0) votes
List of results for the Ellesmere Town area
Name Party Votes % Outcome
Clayton, Jennifer Elizabeth 0 0% ELECTED
Elner, Geoff Independent 0 0% ELECTED
Frost, Jack 0 0% ELECTED
Goulbourne, Paul Joseph 0 0% ELECTED
Hartley, Charles Ryan 0 0% ELECTED
Peers, Elizabeth 0 0% ELECTED
Ward, Ian Charles 0 0% ELECTED
Williams, Judith Mary 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Farlow

Visual representation of votes for the Farlow area
Andrewes, Stephen John () - (0) votes Broomhall, Patricia Ann () - (0) votes Brown, Peter Norman () - (0) votes Derricutt, John Murton () - (0) votes Jones, Stephen John () - (0) votes Sutton, Neil William () - (0) votes Wadsworth, Geoffrey Robert () - (0) votes
List of results for the Farlow area
Name Party Votes % Outcome
Andrewes, Stephen John 0 0% ELECTED
Broomhall, Patricia Ann 0 0% ELECTED
Brown, Peter Norman 0 0% ELECTED
Derricutt, John Murton 0 0% ELECTED
Jones, Stephen John 0 0% ELECTED
Sutton, Neil William 0 0% ELECTED
Wadsworth, Geoffrey Robert 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ford

Visual representation of votes for the Ford area
Briggs, Andrew Dean () - (0) votes Clyne, William () - (0) votes Hanmer, Sally Clare () - (0) votes Mortimer, Allan Frank () - (0) votes Southan, John () - (0) votes
List of results for the Ford area
Name Party Votes % Outcome
Briggs, Andrew Dean 0 0% ELECTED
Clyne, William 0 0% ELECTED
Hanmer, Sally Clare 0 0% ELECTED
Mortimer, Allan Frank 0 0% ELECTED
Southan, John 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Frodesley

Visual representation of votes for the Frodesley area
Culliss, Carmen Lesley () - (0) votes Davies, Dennis Graham () - (0) votes
List of results for the Frodesley area
Name Party Votes % Outcome
Culliss, Carmen Lesley 0 0% ELECTED
Davies, Dennis Graham 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Glazeley

Visual representation of votes for the Glazeley area
Hand, Paul () - (0) votes
List of results for the Glazeley area
Name Party Votes % Outcome
Hand, Paul 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Great Hanwood

Visual representation of votes for the Great Hanwood area
Bromage, Kevin Mark () - (0) votes Davies, Wynn () - (0) votes Evans, Roger Arthur () - (0) votes Fox, John Angus Formby () - (0) votes Grant, Silvia Francesca () - (0) votes Lewis, Graham Sydney () - (0) votes Percival, Jonathan Eyre () - (0) votes Pugh, Jessica Victoria () - (0) votes
List of results for the Great Hanwood area
Name Party Votes % Outcome
Bromage, Kevin Mark 0 0% ELECTED
Davies, Wynn 0 0% ELECTED
Evans, Roger Arthur 0 0% ELECTED
Fox, John Angus Formby 0 0% ELECTED
Grant, Silvia Francesca 0 0% ELECTED
Lewis, Graham Sydney 0 0% ELECTED
Percival, Jonathan Eyre 0 0% ELECTED
Pugh, Jessica Victoria 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Great Ness

Visual representation of votes for the Great Ness area
Brooks, Phil () - (0) votes Gilbert, Eleanor Mary Jane () - (0) votes Lyall, Leon John () - (0) votes Peters, Susan Theresa () - (0) votes
List of results for the Great Ness area
Name Party Votes % Outcome
Brooks, Phil 0 0% ELECTED
Gilbert, Eleanor Mary Jane 0 0% ELECTED
Lyall, Leon John 0 0% ELECTED
Peters, Susan Theresa 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Grinshill

Visual representation of votes for the Grinshill area
Brazier, Kevin Luther () - (0) votes Burr, Adrian Charles () - (0) votes Harris, Jane Rita () - (0) votes Jones, Paul Stuart () - (0) votes Lewis, Steven William () - (0) votes Roocroft, Mike () - (0) votes Wycherley, Tom () - (0) votes
List of results for the Grinshill area
Name Party Votes % Outcome
Brazier, Kevin Luther 0 0% ELECTED
Burr, Adrian Charles 0 0% ELECTED
Harris, Jane Rita 0 0% ELECTED
Jones, Paul Stuart 0 0% ELECTED
Lewis, Steven William 0 0% ELECTED
Roocroft, Mike 0 0% ELECTED
Wycherley, Tom 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Hadnall

Visual representation of votes for the Hadnall area
Bell, Barry James () - (0) votes Brisbourne, Andrew Peter () - (0) votes Clifford, Nigel () - (0) votes Davies, Leo Barry () - (0) votes Duxbury, Neil James () - (0) votes Harrison, John Paul () - (0) votes Rees-Pullman, Meriel Anne Brynmore () - (0) votes Slater, James Alan () - (0) votes
List of results for the Hadnall area
Name Party Votes % Outcome
Bell, Barry James 0 0% ELECTED
Brisbourne, Andrew Peter 0 0% ELECTED
Clifford, Nigel 0 0% ELECTED
Davies, Leo Barry 0 0% ELECTED
Duxbury, Neil James 0 0% ELECTED
Harrison, John Paul 0 0% ELECTED
Rees-Pullman, Meriel Anne Brynmore 0 0% ELECTED
Slater, James Alan 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Harley

Visual representation of votes for the Harley area
Campbell, Colin Graeme () - (0) votes Todd, Victoria Whitfield () - (0) votes
List of results for the Harley area
Name Party Votes % Outcome
Campbell, Colin Graeme 0 0% ELECTED
Todd, Victoria Whitfield 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Highley

Visual representation of votes for the Highley area
Atkinson, Pauline () - (272) votes Bache, Cyril Dennis () - (559) votes Barker, Nicola () - (430) votes Bayley, Diane Elizabeth () - (280) votes Brooks, Martin () - (307) votes Broome, Roy Desmond () - (385) votes Court, George Christopher () - (363) votes Holford, Terrence John () - (463) votes Honeybourne, Alan Richard () - (357) votes Honeybourne, Ruth Elizabeth Alice () - (494) votes Law, June Elizabeth () - (313) votes Maiden, Andrew Francis () - (242) votes Marshall, John Stephen () - (244) votes Phipson, Mervin John () - (248) votes Thakrar, Dilip () - (421) votes Tremellen, David (Independent) - (643) votes
List of results for the Highley area
Name Party Votes % Outcome
Atkinson, Pauline 272 4.52% ELECTED
Bache, Cyril Dennis 559 9.28% ELECTED
Barker, Nicola 430 7.14% ELECTED
Bayley, Diane Elizabeth 280 4.65% ELECTED
Brooks, Martin 307 5.1% ELECTED
Broome, Roy Desmond 385 6.39% ELECTED
Court, George Christopher 363 6.03% ELECTED
Holford, Terrence John 463 7.69% ELECTED
Honeybourne, Alan Richard 357 5.93% ELECTED
Honeybourne, Ruth Elizabeth Alice 494 8.2% ELECTED
Law, June Elizabeth 313 5.2% ELECTED
Maiden, Andrew Francis 242 4.02%
Marshall, John Stephen 244 4.05% ELECTED
Phipson, Mervin John 248 4.12% ELECTED
Thakrar, Dilip 421 6.99% ELECTED
Tremellen, David Independent 643 10.68% ELECTED
Total votes: 6021

Back to top

Hinstock

Visual representation of votes for the Hinstock area
Balchin, Eric Harry () - (0) votes Harper, Richard Neil () - (0) votes Heeley, Sarah () - (0) votes Surridge, Len (Labour) - (0) votes Sutherland, Kevin Charles () - (0) votes Trow, Peter Anthony () - (0) votes Vaughan, Roger William () - (0) votes
List of results for the Hinstock area
Name Party Votes % Outcome
Balchin, Eric Harry 0 0% ELECTED
Harper, Richard Neil 0 0% ELECTED
Heeley, Sarah 0 0% ELECTED
Surridge, Len Labour 0 0% ELECTED
Sutherland, Kevin Charles 0 0% ELECTED
Trow, Peter Anthony 0 0% ELECTED
Vaughan, Roger William 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Hodnet

Visual representation of votes for the Hodnet area
Calder, Karen Dale () - (0) votes Cope, Alan David () - (0) votes Mackie, Chris () - (0) votes Parker, John Leslie () - (0) votes Powell, John Henry (Independent) - (0) votes Rees, Maryjayne () - (0) votes Roberts, John David () - (0) votes Trevor, Howard () - (0) votes
List of results for the Hodnet area
Name Party Votes % Outcome
Calder, Karen Dale 0 0% ELECTED
Cope, Alan David 0 0% ELECTED
Mackie, Chris 0 0% ELECTED
Parker, John Leslie 0 0% ELECTED
Powell, John Henry Independent 0 0% ELECTED
Rees, Maryjayne 0 0% ELECTED
Roberts, John David 0 0% ELECTED
Trevor, Howard 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Hope Bowdler

Visual representation of votes for the Hope Bowdler area
Gray, Lynne () - (0) votes Jenkins, Peter George () - (0) votes Watts, Graham () - (0) votes
List of results for the Hope Bowdler area
Name Party Votes % Outcome
Gray, Lynne 0 0% ELECTED
Jenkins, Peter George 0 0% ELECTED
Watts, Graham 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Hopesay

Visual representation of votes for the Hopesay area
Jude, Bowers () - (0) votes Brereton, George Idwal () - (0) votes Clarke, Carol Anne () - (0) votes Loynes, Robert John () - (0) votes Manifold, Joe () - (0) votes Record, Tim () - (0) votes
List of results for the Hopesay area
Name Party Votes % Outcome
Jude, Bowers 0 0% ELECTED
Brereton, George Idwal 0 0% ELECTED
Clarke, Carol Anne 0 0% ELECTED
Loynes, Robert John 0 0% ELECTED
Manifold, Joe 0 0% ELECTED
Record, Tim 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Hopton Cangeford

Visual representation of votes for the Hopton Cangeford area
James, Edward () - (0) votes Norgrove, Brian () - (0) votes
List of results for the Hopton Cangeford area
Name Party Votes % Outcome
James, Edward 0 0% ELECTED
Norgrove, Brian 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Hopton Wafers

Visual representation of votes for the Hopton Wafers area
Buffery, Barry Graham () - (0) votes Bytheway, Derek Sidney () - (0) votes Clayton, Linda Anne () - (0) votes Cuthbert, Peter () - (0) votes Deane, Harold Edward () - (0) votes Hayward, Roger Philip () - (0) votes Price, John Benjiman () - (0) votes Thomson, John () - (0) votes Turner, Sue () - (0) votes
List of results for the Hopton Wafers area
Name Party Votes % Outcome
Buffery, Barry Graham 0 0% ELECTED
Bytheway, Derek Sidney 0 0% ELECTED
Clayton, Linda Anne 0 0% ELECTED
Cuthbert, Peter 0 0% ELECTED
Deane, Harold Edward 0 0% ELECTED
Hayward, Roger Philip 0 0% ELECTED
Price, John Benjiman 0 0% ELECTED
Thomson, John 0 0% ELECTED
Turner, Sue 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Hordley

Visual representation of votes for the Hordley area
Clifford, Derek John () - (0) votes Jones, Adrian Derek () - (0) votes Maddocks, Deborah Ann () - (0) votes Beech, Frank () - (0) votes
List of results for the Hordley area
Name Party Votes % Outcome
Clifford, Derek John 0 0% ELECTED
Jones, Adrian Derek 0 0% ELECTED
Maddocks, Deborah Ann 0 0% ELECTED
Beech, Frank 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Hughley

Visual representation of votes for the Hughley area
Willberry, Bryan Owen () - (0) votes
List of results for the Hughley area
Name Party Votes % Outcome
Willberry, Bryan Owen 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ightfield

Visual representation of votes for the Ightfield area
Astley, Mark Kenneth () - (0) votes Price, David Norman () - (0) votes Roberts, Lynda Jayne () - (0) votes Heywood-Lonsdale, William Pemberton () - (0) votes
List of results for the Ightfield area
Name Party Votes % Outcome
Astley, Mark Kenneth 0 0% ELECTED
Heyward-Lonsdale, William Pemberton 0 0%
Price, David Norman 0 0% ELECTED
Roberts, Lynda Jayne 0 0% ELECTED
Heywood-Lonsdale, William Pemberton 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Kemberton

Visual representation of votes for the Kemberton area
Amos, Ian () - (0) votes Bidgood, Martyn John () - (0) votes Greenwood, Giles () - (0) votes Jones, Philip Hugh () - (0) votes Lea, Mark Lindley () - (0) votes Rennison, James Robert () - (0) votes Wright, Jennifer Mary () - (0) votes
List of results for the Kemberton area
Name Party Votes % Outcome
Amos, Ian 0 0% ELECTED
Bidgood, Martyn John 0 0% ELECTED
Greenwood, Giles 0 0% ELECTED
Jones, Philip Hugh 0 0% ELECTED
Lea, Mark Lindley 0 0% ELECTED
Rennison, James Robert 0 0% ELECTED
Wright, Jennifer Mary 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Kenley

Visual representation of votes for the Kenley area
Harmer, John Anthony () - (16) votes Roberts, Doreen Myrtle () - (40) votes Roycroft, Richard Liam () - (37) votes
List of results for the Kenley area
Name Party Votes % Outcome
Harmer, John Anthony 16 17.2%
Roberts, Doreen Myrtle 40 43.01% ELECTED
Roycroft, Richard Liam 37 39.78% ELECTED
Total votes: 93

Back to top

Kinlet

Visual representation of votes for the Kinlet area
Barnes, Julie Kim () - (0) votes Harris, Simon Richard () - (0) votes Haywood, David George () - (0) votes Horsfall, James Peter () - (0) votes Kirton, Peter Charles () - (0) votes Lloyd, Charlie () - (0) votes Quick, Mary June () - (0) votes Rowley, Jackie () - (0) votes
List of results for the Kinlet area
Name Party Votes % Outcome
Barnes, Julie Kim 0 0% ELECTED
Harris, Simon Richard 0 0% ELECTED
Haywood, David George 0 0% ELECTED
Horsfall, James Peter 0 0% ELECTED
Kirton, Peter Charles 0 0% ELECTED
Lloyd, Charlie 0 0% ELECTED
Quick, Mary June 0 0% ELECTED
Rowley, Jackie 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Kinnerley Parish Argoed Ward

Visual representation of votes for the Kinnerley Parish Argoed Ward area
Bruce, Sheila Mary () - (0) votes Cambidge, Reginald Bettan () - (0) votes Quayle, Sharon Barbara () - (0) votes
List of results for the Kinnerley Parish Argoed Ward area
Name Party Votes % Outcome
Bruce, Sheila Mary 0 0% ELECTED
Cambidge, Reginald Bettan 0 0% ELECTED
Quayle, Sharon Barbara 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Kinnerley Parish Edgerley Ward

Visual representation of votes for the Kinnerley Parish Edgerley Ward area
Jones, William Alfred () - (0) votes Pinder, Peter John () - (0) votes
List of results for the Kinnerley Parish Edgerley Ward area
Name Party Votes % Outcome
Jones, William Alfred 0 0% ELECTED
Pinder, Peter John 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Kinnerley Parish Kynaston Ward

Visual representation of votes for the Kinnerley Parish Kynaston Ward area
Barclay, Nick () - (0) votes Jones, Maurice Hugh () - (0) votes Peto, James Francis Morton () - (0) votes
List of results for the Kinnerley Parish Kynaston Ward area
Name Party Votes % Outcome
Barclay, Nick 0 0% ELECTED
Jones, Maurice Hugh 0 0% ELECTED
Peto, James Francis Morton 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Kinnerley Parish Maesbrook Ward

Visual representation of votes for the Kinnerley Parish Maesbrook Ward area
Green, Charles Whitfield () - (0) votes Lewis, Alan () - (0) votes
List of results for the Kinnerley Parish Maesbrook Ward area
Name Party Votes % Outcome
Green, Charles Whitfield 0 0% ELECTED
Lewis, Alan 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Knockin

Visual representation of votes for the Knockin area
Doyle, Joseph Colin () - (0) votes Edwards, Sandy () - (0) votes Hutchinson, Andrew George () - (0) votes Keay, Campbell Stuart () - (0) votes Lawson, Miranda Josephine () - (0) votes Moseley, Monica () - (0) votes
List of results for the Knockin area
Name Party Votes % Outcome
Doyle, Joseph Colin 0 0% ELECTED
Edwards, Sandy 0 0% ELECTED
Hutchinson, Andrew George 0 0% ELECTED
Keay, Campbell Stuart 0 0% ELECTED
Lawson, Miranda Josephine 0 0% ELECTED
Moseley, Monica 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Leebotwood

Visual representation of votes for the Leebotwood area
King, Chris () - (0) votes
List of results for the Leebotwood area
Name Party Votes % Outcome
King, Chris 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Leighton and Easton Constantine

Visual representation of votes for the Leighton and Easton Constantine area
Brewer, Paul Anthony () - (0) votes Corrie, Malcom Wynne () - (0) votes Godwin, Geoffrey () - (0) votes Harper, Roy William () - (0) votes Hayter, Janine () - (0) votes Jones, Susan Carol () - (0) votes Parton, Elaine Phyllis () - (0) votes
List of results for the Leighton and Easton Constantine area
Name Party Votes % Outcome
Brewer, Paul Anthony 0 0% ELECTED
Corrie, Malcom Wynne 0 0% ELECTED
Godwin, Geoffrey 0 0% ELECTED
Harper, Roy William 0 0% ELECTED
Hayter, Janine 0 0% ELECTED
Jones, Susan Carol 0 0% ELECTED
Parton, Elaine Phyllis 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Little Ness

Visual representation of votes for the Little Ness area
Arthur, Michael John Peter () - (0) votes Nunn, David Maurice () - (0) votes
List of results for the Little Ness area
Name Party Votes % Outcome
Arthur, Michael John Peter 0 0% ELECTED
Nunn, David Maurice 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Llanfairwaterdine

Visual representation of votes for the Llanfairwaterdine area
Beavan, Andrew John () - (0) votes Hughes, Mark Andrew () - (0) votes Lewis, Richard George Justyn () - (0) votes Lloyd, Roy Francis () - (0) votes Swancott, Richard Barry () - (0) votes
List of results for the Llanfairwaterdine area
Name Party Votes % Outcome
Beavan, Andrew John 0 0% ELECTED
Hughes, Mark Andrew 0 0% ELECTED
Lewis, Richard George Justyn 0 0% ELECTED
Lloyd, Roy Francis 0 0% ELECTED
Swancott, Richard Barry 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Llanyblodwel

Visual representation of votes for the Llanyblodwel area
Beckett, Andrew Robert () - (0) votes Counsell, Darren Clifford James () - (0) votes Edwards, Richard Brian () - (0) votes Emberton, Julie Dawn () - (0) votes Lewis, Tony () - (0) votes Roberts, Mervyn Ellis () - (0) votes Thomas, Robert Christopher () - (0) votes Walpole, Arthur Edward () - (0) votes Williams, David Neil () - (0) votes
List of results for the Llanyblodwel area
Name Party Votes % Outcome
Beckett, Andrew Robert 0 0% ELECTED
Counsell, Darren Clifford James 0 0% ELECTED
Edwards, Richard Brian 0 0% ELECTED
Emberton, Julie Dawn 0 0% ELECTED
Lewis, Tony 0 0% ELECTED
Roberts, Mervyn Ellis 0 0% ELECTED
Thomas, Robert Christopher 0 0% ELECTED
Walpole, Arthur Edward 0 0% ELECTED
Williams, David Neil 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Llanymynech and Pant

Visual representation of votes for the Llanymynech and Pant area
Allcock, Kenneth Malcolm Alan () - (0) votes Brown, William Adam () - (0) votes Gaskill, Dilys Ann () - (0) votes Hitch, Robert Spencer () - (0) votes Mason, Terry () - (0) votes McConville, Peter () - (0) votes Pollitt, Ian George () - (0) votes Roberts, Charles Peter () - (0) votes Robinson, Barry () - (0) votes Smith, Janet Lillian () - (0) votes Vickers, Mark () - (0) votes
List of results for the Llanymynech and Pant area
Name Party Votes % Outcome
Allcock, Kenneth Malcolm Alan 0 0% ELECTED
Brown, William Adam 0 0% ELECTED
Gaskill, Dilys Ann 0 0% ELECTED
Hitch, Robert Spencer 0 0% ELECTED
Mason, Terry 0 0% ELECTED
McConville, Peter 0 0% ELECTED
Pollitt, Ian George 0 0% ELECTED
Roberts, Charles Peter 0 0% ELECTED
Robinson, Barry 0 0% ELECTED
Smith, Janet Lillian 0 0% ELECTED
Vickers, Mark 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Longden Parish Hook-A-Gate Ward

Visual representation of votes for the Longden Parish Hook-A-Gate Ward area
Evans, Neil () - (0) votes Rigby, Chris () - (0) votes Roberts, Catherine Angela (Independent) - (0) votes Whittall, Michael () - (0) votes
List of results for the Longden Parish Hook-A-Gate Ward area
Name Party Votes % Outcome
Evans, Neil 0 0% ELECTED
Rigby, Chris 0 0% ELECTED
Roberts, Catherine Angela Independent 0 0% ELECTED
Whittall, Michael 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Longden Parish Longden Ward

Visual representation of votes for the Longden Parish Longden Ward area
Carter, Paul Martin () - (0) votes Evans, Roger Arthur () - (0) votes Merrick, William Mark Charles () - (0) votes Roberts, Keith Raymond (Independent) - (0) votes
List of results for the Longden Parish Longden Ward area
Name Party Votes % Outcome
Carter, Paul Martin 0 0% ELECTED
Evans, Roger Arthur 0 0% ELECTED
Merrick, William Mark Charles 0 0% ELECTED
Roberts, Keith Raymond Independent 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Longnor

Visual representation of votes for the Longnor area
Corbett, Thomas Alexander Caradoc () - (0) votes Harris, Paul Martin () - (0) votes Ludlow, John Bernard () - (0) votes
List of results for the Longnor area
Name Party Votes % Outcome
Corbett, Thomas Alexander Caradoc 0 0% ELECTED
Harris, Paul Martin 0 0% ELECTED
Ludlow, John Bernard 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Loppington

Visual representation of votes for the Loppington area
Barton, Tracey Ruth () - (0) votes Butters, Pete () - (0) votes Geary, Stephen () - (0) votes Hume-Miller, Mima () - (0) votes Parker, Bob () - (0) votes Witherspoon, Sarah-Jayne () - (0) votes
List of results for the Loppington area
Name Party Votes % Outcome
Barton, Tracey Ruth 0 0% ELECTED
Butters, Pete 0 0% ELECTED
Geary, Stephen 0 0% ELECTED
Hume-Miller, Mima 0 0% ELECTED
Parker, Bob 0 0% ELECTED
Witherspoon, Sarah-Jayne 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ludford

Visual representation of votes for the Ludford area
Crowther, Tom () - (0) votes Knill, Paul Anthony Robert () - (0) votes Liddle, Imogen Marjorie () - (0) votes Liddle, Stephen King () - (0) votes McKenna, Catherine () - (0) votes Salmon, Shirley June () - (0) votes Young, Nick () - (0) votes
List of results for the Ludford area
Name Party Votes % Outcome
Crowther, Tom 0 0% ELECTED
Knill, Paul Anthony Robert 0 0% ELECTED
Liddle, Imogen Marjorie 0 0% ELECTED
Liddle, Stephen King 0 0% ELECTED
McKenna, Catherine 0 0% ELECTED
Salmon, Shirley June 0 0% ELECTED
Young, Nick 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ludlow Town Bringewood Ward

Visual representation of votes for the Ludlow Town Bringewood Ward area
Jones, Rose () - (0) votes
List of results for the Ludlow Town Bringewood Ward area
Name Party Votes % Outcome
Jones, Rose 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ludlow Town Clee View Ward

Visual representation of votes for the Ludlow Town Clee View Ward area
Sheward, Colin Eric James () - (0) votes
List of results for the Ludlow Town Clee View Ward area
Name Party Votes % Outcome
Sheward, Colin Eric James 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ludlow Town Corve Ward

Visual representation of votes for the Ludlow Town Corve Ward area
Ginger, Glenn () - (0) votes Pote, Robin Francis (Independent) - (0) votes
List of results for the Ludlow Town Corve Ward area
Name Party Votes % Outcome
Ginger, Glenn 0 0% ELECTED
Pote, Robin Francis Independent 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ludlow Town Gallows Bank Ward

Visual representation of votes for the Ludlow Town Gallows Bank Ward area
Cobley, Adrian Scott () - (0) votes Parry, Viv () - (0) votes Perks, Graeme () - (0) votes
List of results for the Ludlow Town Gallows Bank Ward area
Name Party Votes % Outcome
Cobley, Adrian Scott 0 0% ELECTED
Parry, Viv 0 0% ELECTED
Perks, Graeme 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ludlow Town Hayton Ward

Visual representation of votes for the Ludlow Town Hayton Ward area
Clarke, Mark Anthony () - (158) votes Garner, Erica Jane () - (170) votes Newbold, Kevin Charles () - (123) votes
List of results for the Ludlow Town Hayton Ward area
Name Party Votes % Outcome
Clarke, Mark Anthony 158 35.03% ELECTED
Garner, Erica Jane 170 37.69% ELECTED
Newbold, Kevin Charles 123 27.27%
Total votes: 451

Back to top

Ludlow Town Rockspring Ward

Visual representation of votes for the Ludlow Town Rockspring Ward area
Lyle, Diane Lesley () - (0) votes
List of results for the Ludlow Town Rockspring Ward area
Name Party Votes % Outcome
Lyle, Diane Lesley 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Ludlow Town Whitcliffe Ward

Visual representation of votes for the Ludlow Town Whitcliffe Ward area
Gill, Timothy Robert () - (334) votes Paton, Nicola Louise () - (148) votes Smithers, James Matthew () - (110) votes
List of results for the Ludlow Town Whitcliffe Ward area
Name Party Votes % Outcome
Gill, Timothy Robert 334 56.42% ELECTED
Paton, Nicola Louise 148 25% ELECTED
Smithers, James Matthew 110 18.58%
Total votes: 592

Back to top

Lydbury North

Visual representation of votes for the Lydbury North area
Baker, Duncan James () - (0) votes Beaumond, robin () - (0) votes Ellis, Georgiana Louise Dacre () - (0) votes Evans, Roger Malcolm () - (0) votes Jones, Sally Margaret () - (0) votes May, Godfrey Edgar () - (0) votes Plowden, Roger Godfrey Paul () - (0) votes Woosnam Roberts, Jane Margaret () - (0) votes
List of results for the Lydbury North area
Name Party Votes % Outcome
Baker, Duncan James 0 0% ELECTED
Beaumond, robin 0 0% ELECTED
Ellis, Georgiana Louise Dacre 0 0% ELECTED
Evans, Roger Malcolm 0 0% ELECTED
Jones, Sally Margaret 0 0% ELECTED
May, Godfrey Edgar 0 0% ELECTED
Plowden, Roger Godfrey Paul 0 0% ELECTED
Woosnam Roberts, Jane Margaret 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Mainstone

Visual representation of votes for the Mainstone area
Haighway, Tony () - (0) votes Hudson, Martin David () - (0) votes Lewis, William Gordon () - (0) votes
List of results for the Mainstone area
Name Party Votes % Outcome
Haighway, Tony 0 0% ELECTED
Hudson, Martin David 0 0% ELECTED
Lewis, William Gordon 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Market Drayton Town (East Ward)

Visual representation of votes for the Market Drayton Town (East Ward) area
Aldcroft, Roy (Conservative) - (390) votes Beckett, Timothy George (Conservative) - (386) votes Glover, Stephen Gordon (Conservative) - (273) votes Taylor, Valerie Jean (Labour) - (253) votes
List of results for the Market Drayton Town (East Ward) area
Name Party Votes % Outcome
Aldcroft, Roy Conservative 390 29.95% ELECTED
Beckett, Timothy George Conservative 386 29.65% ELECTED
Glover, Stephen Gordon Conservative 273 20.97% ELECTED
Taylor, Valerie Jean Labour 253 19.43%
Total votes: 1302

Back to top

Market Drayton Town (North Ward)

Visual representation of votes for the Market Drayton Town (North Ward) area
Bradley, Roger Sydney (Green) - (284) votes Chevins, Geoff () - (373) votes Erwin, David Matthew (Conservative) - (512) votes Gough, John (Conservative) - (471) votes Gould, Rebekah Jayne (Conservative) - (501) votes Hughes, Roger Alan (Conservative) - (496) votes Love, Charles Henry Warren (Labour) - (344) votes Purcell, Christopher David (Conservative) - (529) votes Taylor, Darren Michael (Labour) - (348) votes Whittle, Mark (Conservative) - (425) votes
List of results for the Market Drayton Town (North Ward) area
Name Party Votes % Outcome
Bradley, Roger Sydney Green 284 6.63%
Chevins, Geoff 373 8.71%
Erwin, David Matthew Conservative 512 11.95% ELECTED
Gough, John Conservative 471 11% ELECTED
Gould, Rebekah Jayne Conservative 501 11.7% ELECTED
Hughes, Roger Alan Conservative 496 11.58% ELECTED
Love, Charles Henry Warren Labour 344 8.03%
Purcell, Christopher David Conservative 529 12.35% ELECTED
Taylor, Darren Michael Labour 348 8.13%
Whittle, Mark Conservative 425 9.92% ELECTED
Total votes: 4283

Back to top

Market Drayton Town (South Ward)

Visual representation of votes for the Market Drayton Town (South Ward) area
Beckett, Jill Fiona (Conservative) - (234) votes Bentley, Robert (Labour) - (165) votes Brown, Kathleen Joyce (Independent) - (184) votes Cadwallader, John Stuart (Conservative) - (214) votes Cartwright, Penelope Jane (Labour and Cooperative) - (162) votes Erwin, David Sydney (Conservative) - (204) votes Smith, Ian Roger (Independent) - (273) votes
List of results for the Market Drayton Town (South Ward) area
Name Party Votes % Outcome
Beckett, Jill Fiona Conservative 234 16.3% ELECTED
Bentley, Robert Labour 165 11.49%
Brown, Kathleen Joyce Independent 184 12.81%
Cadwallader, John Stuart Conservative 214 14.9% ELECTED
Cartwright, Penelope Jane Labour and Cooperative 162 11.28%
Erwin, David Sydney Conservative 204 14.21%
Smith, Ian Roger Independent 273 19.01% ELECTED
Total votes: 1436

Back to top

Melverley

Visual representation of votes for the Melverley area
Clarke, Stuart () - (60) votes Davies, Martin () - (55) votes Edwards, Bryan Clive () - (47) votes Herbert-Jones, Sally Emma () - (65) votes Jones, Catherine Alicia Ann () - (58) votes Jones, Leonard Lloyd () - (24) votes
List of results for the Melverley area
Name Party Votes % Outcome
Clarke, Stuart 60 19.42% ELECTED
Davies, Martin 55 17.8% ELECTED
Edwards, Bryan Clive 47 15.21% ELECTED
Herbert-Jones, Sally Emma 65 21.04% ELECTED
Jones, Catherine Alicia Ann 58 18.77% ELECTED
Jones, Leonard Lloyd 24 7.77%
Total votes: 309

Back to top

Middleton Scriven

Visual representation of votes for the Middleton Scriven area
Johnson, Andy () - (0) votes Smith, Ivor Neilson () - (0) votes
List of results for the Middleton Scriven area
Name Party Votes % Outcome
Johnson, Andy 0 0% ELECTED
Smith, Ivor Neilson 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Milson

Visual representation of votes for the Milson area
Jones, Chris () - (0) votes Witts-Hewinson, Mazella Jane () - (0) votes
List of results for the Milson area
Name Party Votes % Outcome
Jones, Chris 0 0% ELECTED
Witts-Hewinson, Mazella Jane 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Minsterley

Visual representation of votes for the Minsterley area
Allen, Norman William () - (0) votes Bill, Bruce () - (0) votes Brown, Geoffrey Ernest () - (0) votes Davies, Matt () - (0) votes Hignett, Nick () - (0) votes Jackson, Roy Harold () - (0) votes Lockwood, Susan Catherine (Liberal Democrats) - (0) votes Rogers, Geoffrey William () - (0) votes
List of results for the Minsterley area
Name Party Votes % Outcome
Allen, Norman William 0 0% ELECTED
Bill, Bruce 0 0% ELECTED
Brown, Geoffrey Ernest 0 0% ELECTED
Davies, Matt 0 0% ELECTED
Hignett, Nick 0 0% ELECTED
Jackson, Roy Harold 0 0% ELECTED
Lockwood, Susan Catherine Liberal Democrats 0 0% ELECTED
Rogers, Geoffrey William 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Monkhopton

Visual representation of votes for the Monkhopton area
Hill, Bryan George () - (0) votes Melley, Robin Edwin () - (0) votes
List of results for the Monkhopton area
Name Party Votes % Outcome
Hill, Bryan George 0 0% ELECTED
Melley, Robin Edwin 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Montford

Visual representation of votes for the Montford area
Bayley, Leonard Roy Alexander () - (0) votes Beckett, Andrew Geoffrey Lloyd () - (0) votes Bright, Adrian Richard () - (0) votes Hanmer, Angela Joan () - (0) votes Hill, Tony () - (0) votes Hudson, Timothy Leonard () - (0) votes Jones, Patricia Janet () - (0) votes McSporran, Malcolm Main () - (0) votes Schofield, David Peter () - (0) votes
List of results for the Montford area
Name Party Votes % Outcome
Bayley, Leonard Roy Alexander 0 0% ELECTED
Beckett, Andrew Geoffrey Lloyd 0 0% ELECTED
Bright, Adrian Richard 0 0% ELECTED
Hanmer, Angela Joan 0 0% ELECTED
Hill, Tony 0 0% ELECTED
Hudson, Timothy Leonard 0 0% ELECTED
Jones, Patricia Janet 0 0% ELECTED
McSporran, Malcolm Main 0 0% ELECTED
Schofield, David Peter 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Moreton Corbet & Lee Brockhurst (Lee Brockhurst Ward)

Visual representation of votes for the Moreton Corbet & Lee Brockhurst (Lee Brockhurst Ward) area
James, John Thomas () - (0) votes Lester, Jeffrey Roy () - (0) votes
List of results for the Moreton Corbet & Lee Brockhurst (Lee Brockhurst Ward) area
Name Party Votes % Outcome
James, John Thomas 0 0% ELECTED
Lester, Jeffrey Roy 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Moreton Corbet & Lee Brockhurst (Moreton Corbet Ward)

Visual representation of votes for the Moreton Corbet & Lee Brockhurst (Moreton Corbet Ward) area
Brown, Alan William () - (0) votes Embrey, Jennifer Mary () - (0) votes Evans, Keith () - (0) votes Mackley, Christopher Frank () - (0) votes Plaskett, James Christopher William () - (0) votes
List of results for the Moreton Corbet & Lee Brockhurst (Moreton Corbet Ward) area
Name Party Votes % Outcome
Brown, Alan William 0 0% ELECTED
Embrey, Jennifer Mary 0 0% ELECTED
Evans, Keith 0 0% ELECTED
Mackley, Christopher Frank 0 0% ELECTED
Plaskett, James Christopher William 0 0% ELECTED
Uncontested

Back to top

Moreton Say

Visual representation of votes for the Moreton Say area
Clifton, Darren () - (41) votes Duffy, Philip Howard () - (77) votes Dutton, Christopher Major () - (94) votes Hughes, Roger Alan (Conservative) - (48) votes Joyce, Melanie Jane () - (62) votes Nuttall, Philip Gregory () - (50) votes